Ennek a közismert és hazánkban is található növénynek a gyökere hatékonyabb a kemoterápiánál – A gyökérből készített tea 48 órán belül képes elpusztítani a daganatos sejteket, anélkül, hogy az egészséges sejtekben kárt tenne!
Valaki próbálta már?
Ennek a közismert és Magyarországon elterjedt növénynek a gyökere hatékonyabb a kemoterápiánál – A gyökérből készített tea 48 órán belül képes elpusztítani a daganatos sejteket, anélkül, hogy az egészséges sejtekben kárt okozna!
Ez a gyógynövény nem más, mint a pongyola pitypang (Taraxacum officinale), ismertebb nevén gyermekláncfű, melynek sárga virágát, majd a virágból kialakuló szépen repülő magjait mindenki ismeri. De az igazi érték a föld alatti részeiben van! A pitypang gyökeréből készített tea 48 órán belül képes elpusztítani a daganatos sejteket, anélkül, hogy az egészséges sejtekben kárt okozna. Erre a kemoterápia nem képes. A gyökérfőzetét vizelethajtó hatása miatt is használják, előnye, hogy a szervezetből csak nátriumionokat ürít, a kálium visszamarad. A tea fogyasztása súlycsökkenéshez vezet, ezenkívül húgykő és vesekőképződést gátló valamint vértisztító hatású. Levelei főzetét epehajtó, étvágyserkentő, májműködést javító hatása miatt fogyasztják. Hatásos az allergia kezelésében, és csökkenti a rossz koleszterinszintet is. Gazdag C- és B6 vitaminokban, de rengeteg A- és K-vitamin van benne, ásványi anyagokat is tartalmaz, ilyen a vas, magnézium, káliumot, vagy folsav. Fogyasztási javallat: A gyökérfőzetét 2 evőkanál szárított gyökeret tegyünk 1/2 liter vízhez, majd 5 percig főzzük. Fedjük le, majd hagyjuk állni addig, amíg iható hőmérsékletűvé válik. Leszűrve fogyasszuk. A levelek főzetéhez 1-2 kiskanálnyi szárított levelet használjunk 1/2 liter vízhez. Hasonlóan készül, mit a gyökér-tea.
A pitypang gyökerében lévő különleges hatóanyagokat a Windsori Egyetemen tudósai is vizsgálták. Így laborvizsgálatokkal is alátámasztották, hogy a pitypang gyökérben olyan hatóanyagok vannak, amelyek képesek megölni a rákos sejteket. Nem mindegy hol gyűjtöd! Minél tisztább helyet keress a gyűjtéshez! Semmiképpen ne szedd ki a forgalmas utak mellől, vagy vegyszeres kezelés alatt álló területekről (pl. szántóföld mellől). Tavasszal és ősszel is gyűjthető! Az alábbi gombok segítségével oszthatod meg a cikket, ha fontosnak találod a mondanivalóját!
Forrás: filantropikum.com